Otomatik kapı sistemi satın alma ve garanti şartları

GARANTİ KAPSAM ve ŞARTLARI: (Otomatik kapı sistemleri/Aksesuarları/Bileşenleri Garanti ve İade koşulları)

3.a-2) Arıza gerçekleşmesi haline; Arıza tespit sonrasında Alıcı’nın montaj hatası  veya dış etkenlerden kaynaklanmayan hatalar 2 yıl firmamız garantisindedir.

3.b-Alcının Yükümlülükleri:

Alıcı ürünü montaj ehliyetli (elektrik sertifikası , diploması vs. ‘a sahip )  birine yaptırmak yada kendisi montaj bilgi ve ehliyetine sahip olmak zorundadır.  Aksi takdirde oluşabilecek maddi manevi tüm zararlar alıcıya aittir.

3.b-1) Alıcı ürünü montaj ettikten sonra her türlü maddi manevi sorumluluğu kabul etmiş sayılır, elektronik ürünlerin arızalanması bozulması vs ‘den kaynaklanan her türlü maddi manevi kazalar ve sorunlar vs Alıcı’nın sorumluluğu altındadır.  Kullanılacak ürünler araç geçişleri için kullanılan garaj , yol vs için üretilmiştir,  kesinlikle yaya giriş kapılarında yada yayaların giriş yaptığı kapı yol vs de kullanılmamalıdır. Bu tip kullanımlardan doğacak sorunlar ve kaza’lar Alıcı’nın sorumluluğu altındadır.

3.b-2)  Alıcı ürünü montajlı olarak sattığı müşterisine her türlü güvenlik bilgilendirmesini , acil durumlarda önlem alınması hakkında bilgileri bildirmek zorundadır. Bildirmediği durumlardan kaynaklanan oluşabilecek her türlü maddi manevi sorunlar Alıcı’ya aittir. Arıza durumlarında ürünü çalıştırmamalı ,arızalı ürün ve diğer bileşenleri Gmt ‘ye iletmekle ve gerekli kontrollerin yapılmasını beklemekle yükümlüdür.

3.b-3)  Alıcı ürünü montajlı olarak sattığı müşterisine 2 yıl yerinde servis garantisi vermekle yükümlüdür. Ürün Alıcı’ya satıldığından itibaren yerinde servis garantisi ve ulaşım giderleri Alıcı tarafından karşılanacaktır.

3.b-4)  Arızalanan ürünün yada bileşenin tamir edildikten yada değiştirildikten sonraki kontrol süreci ve bu sürecin givenli bir şekilde izlenmesi ve oluşabilecek her türlü maddi manevi sorumluluk Alıcı’ya aittir.

3.b-5)  Kendiliğinden otomatik kapanma özelliği olan ürünlerin “Otomatik kapanma özelliğinin” aktif hâle getirilmesi , bu özellikten dolayı veya başka bir bileşenin arızalanmasından dolayı oluşabilecek her türlü maddi manevi kaza ve zararlar Alıcı’nın sorumluluğu altındadır.

3.b-6)  Montajı yapılan ürünün kablolamasında oluşabilecek her türlü maddi manevi kaza ve zararlar Alıcı’ya aittir. Bu durumdan kaynaklanan arızalı parçalar garanti kapsamı içersinde değildir.

3.b-7)  Sözleşmede hükmü bulunmayan her türlü kaza maddi manevi hasarlar Alıcı’nın sorumluluğu altındadır. Belli periyodlar ile ürünlerin çalışabilirliğinin test edilmesi , gerekli durumlarda yenisini ile değişmesinin talep edilmesi ve güvenlik tebdirlerinin alınması , ürünlerin bakımının yapılması Alıcı’nın sorumluluğundadır .

3.b-8)  Ürün arıza durumlarında önce arızalı ürün yada bileşen Alıcı tarafından yol masrafları Alıcı’ya ait olmak üzere Gmt Gelişmiş Mak. Ltd. ‘ye iletilmelidir. Gmt Ltd. arızalı ürünün durumuna göre ücretsiz değişim , tamir yada ücret mukabilinde değişim hakkını saklı tutar. Arızalı ürün Gmt Gelişmiş Mak. Ltd.’ye iletilmeden yenisi Alıcı’ya teslim edilmeyecektir.

GARANTİ DIŞI DURUMLAR :

Elektrik ve kullanıcının kullanımından doğan arızalar (elektrik kesilmesi, voltaj dalgalanması , makinaya ait olmayan aksesuar takılması yada kullanılması zorunlu olan aksesuarların kullanılmaması gibi), garantili ürünlerde yetkili servis dışında herhangi bir müdahalenin yapılması, garanti etiketi olan ürünlerde etiketin zarar görmesi, cihazın dış yüzeyinde oluşan kırık, çizik vb. nedenlerden meydana gelen arızalar, tozlu, rutubetli, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılma sebebi ile oluşan arızalar, sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalar, haşere yada hayvanların ürüne zarar vermesi , ürün içine yuva vs yapmasından yada kablolara zarar vermesinden kaynaklanan arızalar ,  montajın yanlış yapılmasından kaynaklanan arızalar  garanti kapsamı dışındadır. Ürünlerin kumandalarının orjinal kullanılmaması ,kopya kumanda yapılması yada kullanılması hâlinde ürün garanti dışı kalır.

ÜRÜN İADESİ KAPSAM ve ŞARTLARI:

Ürün iadesi şu şartlar altında geçerlidir ;

1- Montajı tarafımızdan yapılmayan ürünler ,tüm aksam ve parçaları tam olarak (bozulmuş, kırılmış, çizilmiş, darbe almış olmamak üzere) , kullanılmamış, montaj edilmemiş ve ambalajları sağlam  ve olarak 15 gün içerisinde tarafımıza iade edilebilir. Para iadesi ürünün iade yapılan günden itibaren 15 gün içerisinde tarafınıza banka yolu ile iade edilecektir.

2-) Montajı tarafımızdan yapılan ürünler tüm aksam ve parçaları tam olarak (bozulmuş kırışmış yada darbe almış olmamak üzere) satın alınan tarihten itibaren 15 gün içerisinde iade edilebilir. Montajı tarafımızdan yapılan ürünlerin iade edilmesi hâlinde , iade ödemesi iadeyi takip eden 30 gün içerisinde banka yolu ile iade edilecektir.

Her iki durumda da faturası kayıp olan ve faturası iade edilmeyen ürünler geri alınmayacaktır.

 

Bu siteyi kullanarak ve ürün satın alarak bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.